První rescueDAYS

v České republice

Letošní rescueDAYS cz 2021 se připojily ke každoročně pořádaným výcvikovým programům v sousedních zemích. Během dvou dnů výcviků v záchranných pracích čelí hasiči v dané zemi několika obtížným scénářům a v rámci jejich realizace mohou vypracovat společná řešení problémů, se kterými se během záchranných operací denně setkávají. Akce vychází z mateřských rescueDAYS pořádaných v Německu.

Letos se u nás konaly 10. - 11. 9. 2021 ve Vysokém Mýtě na krásném historickém náměstí Přemysla Otakara II. ve spolupráci s SDH Vysoké Mýto, s podporou SH ČMS a za přispění KSH Pardubického kraje.

Pro více než stovku účastníků na rescueDAYS cz bylo připraveno 5 různých scénářů na 10 stanovištích. Pracovní skupiny vedli čeští, ale i zahraniční instruktoři z mezinárodního týmu WEBER RESCUE SYSTEMS.

Během této dvoudenní akce se účastníci  potýkali se scénáři, které byly inspirovány skutečnými nehodami. Připravené scény dávaly příležitost si vyzkoušet a použít nejnovější záchranné postupy za použití moderní techniky.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a s podporou hasičů SDH Vysoké Mýto

Jak to probíhalo 

Na náměstí ve Vysokém Mýtě se 10. a 11. září 2021 sešlo přes 100 účastníků, kteří si vyzkoušeli 5 scénářů na 10 stanovištích, pod vedením 10 zkušených instruktorů z Česka, Německa, Polska, Slovinska a Maďarska.

Scénáře, které jste na rescueDAYS cz 2021 ve Vysokém Mýtě mohli vidět

  1. Technika Crossrammingu – boční náraz; techniky obnovení původního tvaru
  2. Vozidlo na bariéře – osobní vozidla v pozici na střeše a na bariéře
  3. Vozidlo na kolech - s využitím nových vozidel ŠKODA AUTO
  4. Předlékařská pomoc - přednášeno zdravotními záchranáři s názornými ukázkami za použití figurantů
  5. Elektromobilita – kontejner ELWIRA a vak Recover-E-Bag

Napsali o nás:

Fotky a videa

Podívejte se na naše sociální sítě